Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odklejenie siatkówki u 38-letniej osoby

Na wizycie u okulisty dowiedziałam się że mam w lewym oku odklejoną siatkówkę wada -10 a w drugim sie odkleja bokami i tylko na środku się trzyma wada -1 ale nie dostałam żadnego skierowania. Lekarz poinformował mnie że taka moja uroda i mam się zgłosić kiedy zobaczę błyski przed oczami .czy powinnam udać się do innego specjalisty jeśli tak to gdzie jestem z okolic krakowa najlepiej na NFZ . Mam 38 lat
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Odklejanie się siatkówki

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, leczenie laserem ma rzeczywiście sens jedynie w momencie odklejenia siatkówki, co wiąże się z nagłym pogorszeniem widzenia i widocznymi błyskami. Zalecane jest jednak poddawanie się regularnym kontrolom okulistycznym. W Krakowie pod uwagę należy wziąć Wojewódzki Szpital Okulistyczny na Wzgórzach Krzesławickich i Szpital Uniwersytecki UJ.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy