Odklejenie siatkówki u 38-letniej osoby

Na wizycie u okulisty dowiedziałam się że mam w lewym oku odklejoną siatkówkę wada -10 a w drugim sie odkleja bokami i tylko na środku się trzyma wada -1 ale nie dostałam żadnego skierowania. Lekarz poinformował mnie że taka moja uroda i mam się zgłosić kiedy zobaczę błyski przed oczami .czy powinnam udać się do innego specjalisty jeśli tak to gdzie jestem z okolic krakowa najlepiej na NFZ . Mam 38 lat

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie laserem ma rzeczywiście sens jedynie w momencie odklejenia siatkówki, co wiąże się z nagłym pogorszeniem widzenia i widocznymi błyskami. Zalecane jest jednak poddawanie się regularnym kontrolom okulistycznym. W Krakowie pod uwagę należy wziąć Wojewódzki Szpital Okulistyczny na Wzgórzach Krzesławickich i Szpital Uniwersytecki UJ.