Odpowiednia dieta podczas chemioterapii

Witam!Bardzo proszę o pomoc. Moja mama jest w trakcie chemioterapii i jaka jest najlepsza dieta przy niej co powinna jeść a czego unikać. Jest mały problem mama ma podwyższony potas we krwi 6.1. Lekarz prowadzący przepisał tabletki na obniżenie go ale szczerze mówiąc od 2 tyg. przyjmowania nic nie pomagają bo potas nie spada. Pozdrawiam

Witam,

wysoki potas to częsty efekt chemioterapii. Radziłabym podawać warzywa gotowane w duże ilości wody. Można nawet zastosować podwójne gotowanie: gotujemy np. ziemniaki raz, a po 10min. zmieniamy wodę i gotujemy do miękkości. Wówczas potas zostanie prawie całkowicie usunięty z produktu.

Dodatkowo unikamy bananów, które są bogate w potas. Radziłabym także zwrócić uwagę na wodę jaką pije mama. Ważne, aby była to woda niskozmineralizowana - najlepiej wybierać te wody z atestami dla niemowląt.

Pozdrawiam
http://food-diet.pl/