Dieta po usunięciu żołądka

Witam mam pytanie w zakresie żywienia, jestem po usunięciu żołądka (całkowitym), płata wątroby, śledziony i woreczka żółciowego - oraz po chemioterapii - i dożywianiu poza jelitowym (moja waga to 45 kg - poprzednia 75kg) co aktualnie mogę jeść bo do tej pory to jedynie, kasze (manna i jęczmienna) ryż, ryby a wszystko w gotowane na parze. Od operacji minął rok. Przeciw wskazaniem były soki (surowe)

Witam,

dieta łatwostrawna będzie dla Pani odpowiednia. Nowe produkty wprowadzamy jednak bardzo ostrożnie.
Warzywa takie, jak brokuły, kalafior, kapusta są wzdymające - z nich na razie radziłabym zrezygnować, a później można je wprowadzić, ale trzeba je gotować w wodzie (nie na parze), bez przykrywki.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/