Odpowiednia długość snu dla 20-latka

dzień dobry. chciałbym dowiedzieć się czy spanie przez 6 godzin i 30 minut na dobę jest wystarczające. chodzi mi o osoby mające powyżej 19 lat i pół ale poniżej 20 lat. proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Dzień dobry,

Wystarczająca długość snu jest "osobniczo" zmienna. Jednym wystarcza w zupełności 6 h , inni celem pełnej regeneracji organizmu muszą przespać 8 h w nocy. Generalnie przyjmuje się, że 6 h snu w nocy, to tzw. minimum i powinniśmy dbać o to, aby nasz sen nie był krótszy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz