Czy 6 godzin snu jest dla mnie wystarczające?

Dzień dobry, Od dłuższego czasu, niezależnie od godziny położenia się spać budzę się "automatycznie" po 6 godzinach snu. W moim odczuciu taka ilość snu nie daje mi optymalnej regeneracji. Mam 30 lat, prowadzę aktywny tryb życia (aktywność sportowa 5-6 razy w tygodniu), dbam o zdrową dietę i higienę snu. Czy powyższa okoliczność wskazuje na to, że 6 godzin to optymalna ilość snu dla mojego organizmu (skoro organizm sam się wybudza), czy też mógłbym podjąć jakieś dodatkowe środki celem przedłużenia tego snu? Dodam, że miewam problemy z zaśnięciem i stosuję w tym celu głównie melatoninę 2-5 mg pół godziny przed snem. Pozdrawiam serdecznie,

Dzień dobry,

Zdarza się, że melatonina skraca długość trwania snu- proszę podjąć ocenę w dniu, kiedy zaśnie Pan bez wsparcia suplementu.

Jeżeli uważa Pan, że powinien spać dłużej, a cykl snu na to nie pozwala, warto rozważyć drzemkę w ciągu dnia.

Na łatwość zasypiania i jakość snu może także wpłynąć suplementacja magnezu.