Co robić z zaburzeniami snu po rzuceniu papierosów?

Witam 2 miesiące temu rzuciłam palenie z pomocą desmoxanu, w ciągu pierwszych dwóch tygodni pojawił się problem z zaśnięciem, spałam po 3-5h, zaczęłam 3 tyg temu brać destresan noc z melatoniną do dnia dzisiejszego co delikatnie poprawiło problem, spałam 6-8 h, natomiast są noce tak jak ostatnia w której spałam tylko 1,5 h, moje pytanie od czego to zależne ze mam problem z zaśnięciem przez pół godziny i śpię 6-8 h a tym ze nie mogę zasnąć przez 5 h. Jeśli uda mi się już zasnąć nie budzę się w nocy, występuje tylko i wyłącznie problem z zaśnięciem. Dodatkowo dodam ze próbowałam mięty melisy przed snem natomiast wystąpiło problem z oddawaniem moczu ponieważ one są poczopedne. Bardzo proszę o jakaś pomoc, czy to minie czy należy się gdzieś udać ?

Szanowna Pani,

zalecana jest higiena snu, możliwe, że zamartwia się Pani tym, że nie śpi i przed snem te myśli krążą w Pani głowie, jednak nie pisze Pani o tym, to są moje refleksje. Proszę zadbać o aktywność w ciągu dnia, przed snem - w łóżku nie należy rozmyślać, nie analizować dnia, pomocne będzie wsparcie psychologiczne, zachęcam do konsultacji.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś