Jak mogę poprawić jakość swojego snu?

Żle sypiam, często śnią mi się koszmary. Jak sprawić abym dobrze sypiał?

Dzień dobry,
Warto zadbać m.in. :
-o wietrzenie pomieszczenia przed snem,
- relaks przed spaniem,
- nie patrzenie w monitor komputera, ekran telewizora lub smartfona przed zaśnięciem,
- ruch na świeżym powietrzu w ciągu dnia lub jeszcze lepiej wieczorem np. spacer,
- warto zjeść lekką bogatowęglowodanową kolację do 3 godzin przed spoczynkiem,
- można wypróbować ziołowe środki uspokajające lub herbatę z melisy,
- jeśli sen długo nie przychodzi warto wstać i zająć się czymś przez jakiś czas np. spacer po mieszkaniu, czytanie książki,
- nie odsypiać w ciągu dnia i dbać o stałe pory spoczynku (ewentualnie jeśli są problemy z zaśnięciem położyć się dopiero wtedy, gdy poczuje się senność),
W przypadku, gdyby problem nie minął lub się nasilił warto skonsultować się z psychiatrą. Mam nadzieję, że to tylko przejściowe problemy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http:/.psycholog-kulczycka.pl/