Jak poprawić jakość snu?

Co zrobić zeby nie budzić się w nocy tak często? Przeważnie śpię po 9h - w regularnych godzinach, jednak potrafię budzić się nawet co godzinę, przez co rano jestem niewyspana. Mam 21 lat, studiuje zaocznie i pracuje. W nocy na pewno nie przeszkadza mi żaden hałas, wiec nie ma możliwości zeby coś mnie budziło. Czy można zrobić coś lub brać jakieś witaminy zeby było trochę lepiej?

Witam Panią,
Nie napisała Pani, jak funkcjonuje Pani od strony psychologicznej?
Najczęściej takie zaburzenia snu, jak wybudzanie mają podłoże
emocjonalne, czyli są natury psychologicznej.
Często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym lub depresji.
Przyczyną wybudzania mogą być też przeżywane emocje,
stres i przykre doświadczenia z przeszłości.
Czasami problemy ze snem wynikają z chorób somatycznych.
Mogą być też skutkiem przyjmowanych leków.
Warto też przeprowadzić pełną diagnostyką hormonalną.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń snu.
Warto przed snem pójść na spacer czy poćwiczyć.
Polecam też trening relaksacyjny, trening autogenny, progresywną
relaksację mięśni, czy specjalne ćwiczenia oddechowe.
Jeżeli to nie przyniesie spodziewanego efektu,
to zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem.
Aby wyleczyć zaburzenia snu, należy poznać dokładnie
naturę Pani problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania swojego problemu z psychologiem.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
i zdrowy, spokojny sen.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Nie wiem, jaki styl życia prowadzi Pani, na co dzień - bo to ma fundamentalne znaczenie dla regeneracji sił w czasie snu.

Jak jest u Pani z aktywnością fizyczną?
Ćwiczenia fizyczne dają korzyści psychologiczne (m. in. pomagają wzmocnić pewność Siebie) jak również uwalniają od trosk/niepokoju/napięć emocjonalnych, co wpływa na poprawę jakości snu.

Jest takie powiedzenie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Istotne znaczenie ma umiejętność radzenia sobie ze stresem emocjonalnym, poprzez techniki relaksacyjne/medytacyjne/kontemplacyjne, jogę, tai chi.

Ważne jest by "kłaść się" o regularnej/stałej porze, optymalnie przed 22.00.

Ważna jest suplementacja (wit. B1, B2, B3, B6, magnez, kwas foliowy, selen, wit. D3 - w porozumieniu z Lekarzem)
Niedobory wyżej wymienionych są (również) przyczyną uczucia zmęczenia, drażliwości, roztargnienia, bezsenności oraz obniżenia nastroju.

Ponadto woda..., jeśli są niedobory wody w organizmie, dochodzi do odwodnienia organizmu, co objawia się problemem z pamięcią krótkotrwałą, z osłabieniem koncentracji, zmęczeniem oraz z bezsennością.
Osoba ważąca np. 60 kg, potrzebuje uzupełnienia czterech litrów wody (czystej) dziennie.

Na zakończenie, inspirowałabym Panią do kontrolnej konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu, celem wykonania podstawowych badań diagnostycznych.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującej regeneracji sił,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605