Odpowiednia waga - ile powinna wynosić?

Chodzi mi o to, że sądzę, że chłopcy w moim wieku powinni ważyć trochę więcej, niż ja, a ja chociaż chcę przytyć to nie mogę. Wpływa na to stres (mam bardzo szybką przemianę materii). Gdy się stresuję potrafię chodzić do WC 5 razy przed szkołą, więc wszystko z siebie ,,wyrzucam''. Chyba nie ma szans żebym przytył? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie podałeś swojego wzrostu, co nieco uniemożliwia właściwą ocenę Twojej masy ciała. Pamiętaj bowiem, że masę ciała powinno się interpretować w stosunku do wieku i wzrostu. Oceniając jednak poprzez siatki centylowe podaną wartość 55 kg w stosunku do Twojego wieku, można stwierdzić, że Twoja masa ciała znajduje się w szeroko pojętej normie. Oscyluje jednak około 10 centyla, co rzeczywiście oznacza, że jesteś znacznie szczuplejszy, niż inni chłopcy w Twoim wieku. Pamiętaj, że jeżeli masz wątpliwości czy rozwijasz się dobrze, zawsze możesz skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Ponadto opisałeś, że duży wpływ na Twoje życie ma stres. Może powinieneś pomyśleć o warsztatach psychologicznych redukujących poziom stresu u nastolatków? Prowadzone są one w ośrodkach psychologiczno-pedagogicznych w każdym mieście.