Odstające łopatki u nastolatki

mam 18 lat. byłam ostatnio u ortopedy, bo odstają mi łopatki. Powiedział że kręgosłup mi już nie rośnie. zalecił mi ćwiczenia na plecy, mam podobno tam słabe mięśnie. wykonuje teraz te ćwiczenia codziennie. czy te łopatki mi się cofną całkowicie, czy nie będzie już tego wgl. widać, czy wgl. się coś poprawi? Po jakim czasie zacznie się cokolwiek poprawiać? bardzo chciałabym żeby to znikło, strasznie to wygląda.

Łopatki sa widoczne u szczupłych osób , ćwiczenia szczególnie pływanie powinno nieco poprawić sylwetkę