Problem z odstającymi łopatkami u nastolatka

Mam 18 lat 180cm wzrostu 60 kg.Mam problem z odstającymi łopatkami.Jest to bardzo uciążliwy problem szczególnie w lato np nad jeziorem.Byłem u ortopedy i powiedział , że z czasem wszystko się unormuje . Stwierdził u mnie lekko skrzywiony kręgosłup , dał kartkę z ćwiczeniami i zakazał ćwiczeń osiowo np przysiady ze sztangą na plecach . Dlaczego nie kazał mi iść na rehabilitacje ?Czy napewno nie powinienem ćwiczyć ?Czy powinienem pójść do innego lekarza? Co powinienem zrobić z tym problemem ?

Witam.
Jak najbardziej powinien Pan ćwiczyć!!

Przy skrzywieniach kręgosłupa i szczupłej budowie ciała nie można zaczynać ćwiczeń osiowych z obciążeniem (mięśnie ani kręgosłup nie są jeszcze na to gotowe).

Polecam: basen - pływanie grzbietem i kraulem oraz wspinaczkę!

Poza tym powinien pan zacząć samodzielnie wzmacniać - np. ćwicząc w domu - mięśnie grzbietu (ze szczególnym uwzględnieniem mięśnia zębatego przedniego, najszerszego grzbietu i równoległobocznych).

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę podejść do fizjoterapeuty lub trenera personalnego. Wiek 18 lat to najwyższy czas, żeby zacząć korekcję ustawienia kręgosłupa i łopatek.

Pozdrawiam
Maja