Odstawianie leków antydepresyjnych przez 38-latka

Witam, od 3 lat biorę srri Elica na nerwicę depresyjną. Psychiatra ustalił mi na 2-3 lata, niestety od roku gdy próbowałem zapisać się do jedynego tam P. dr to zawsze rejestratorka odwoływała. Przypuszczam, że pracuje tam fikcyjnie i tylko wypisuje recepty, powinien tam być 4 razy w miesiącu dostępny ( NFZ). Próbowałem sam odstawić lek stopniowo, ale bardzo źle się czułem, lęki, depresja. Co robić, nie stać mnie iść prywatnie, brać dalej? Czuję się po nich dobrze, biorę pół tabletki.

Dzień dobry,

Odstawienie leku powinno odbywać się pod opieką lekarza psychiatry.
Stąd namawiam na znalezienie innej Poradni Zdrowia Psychicznego/Poradni Leczenia Nerwic (w ramach NFZ), gdzie będzie mógł Pan kontynuować leczenie.
W oddziale NFZ we Wrocławiu udzielą Panu informacji o spisie wszystkich poradni zdrowia psych./lecz. nerwic, z którymi mają podpisaną umowę na świadczenie usług.

Proszę udać się na osobistą wizytę do innego lekarza psychiatry. Odstawianie leków powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, który będzie mógł - na podstawie obserwacji i wywiadu - dostosowywać odpowiednią dawkę leku, czy jego rodzaj, do pojawiającej się sytuacji.
Ponadto polecam oprócz farmakoterapii, podjąć psychoterapię. Psychoterapia bowiem daje długotrwałe rezultaty, pozwala wyeliminować problem u jego źródła, a nie tylko oddziałuje chwilowo na objawy (jak to est w przypadku przyjmowania leków). Pozdrawiam.