Odstawienie leku w leczeniu hiperprolaktynemii

Witam! Mam prolaktynemię, od kilku lat biorę Bromergon i dobrze go toleruję, ale prolaktyna po stymulacji ciągle jest wysoka. Mam 57 lat i nie będę miała dzieci. Nie mam wycieku z piersi i żadnych innych widocznych oznak tej choroby, ponieważ trudno jest dostać się do endokrynologa. Proszę mi poradzić, czy odstawienie Bromergeronu i przerwanie leczenia jest groźne dla mojego zdrowia.

Witam serdecznie! O możliwości odstawienia leku powinien decydować lekarz, który zna Pani dokładną historię choroby i ma możliwość zbadania Pani i osobistej rozmowy. Z Pani postu można domniemywać, że problemem jest hiperprolaktynemia czynnościowa. Nie pisze Pani kiedy po raz pierwszy była stwierdzona hiperprolaktynemia i jakie były to wartości, a także jakie wartości są teraz podczas leczenia. Konsekwencją hiperprolaktynemii są nie tylko zaburzenia płodności czy wyciek z piersi ale także osteoporoza, której ryzyko rośnie wraz z wiekiem. W wielu przypadkach hiperprolaktynemii czynnościowej można odstawić Bromergon, aczkolwiek powinno to zostać poprzedzone badaniami (przynajmniej wyjściowa wartość prolaktyny na leku), oraz należy kontrolować poziom prolaktyny co najmniej co kilka miesięcy. Proponuję więc zatem, mimo wszystko, wstrzymać się z odstawianiem leku do wizyty u endokrynologa. Pozdrawiam serdecznie