Odstawienie suplementów diety po urodzeniu dziecka

Witam. Mam 29 lat i 3 miesiące temu urodziłam córeczkę. Przez okres ciąży łykałam zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Bardzo dobrze się czułam, nie miałam żadnych problemów. Ten sam zestaw przeznaczony jest dla kobiet karmiących piersią. Nie karmę piersią w związku z czym odstawiłam witaminy. Zastanawiam się czy owe zaprzestanie nie jest to niedogodnością dla mojego organizmu. Czy powinnam kontynuować branie tego typu witamin? Czy może przejść na inne? Jeżeli tak to jakie? Z góry dziękuję i pozdr

witam, jeśli Pani nie karmi i nie ma żadnych problemów np.anemii po porodzie, to nie ma konieczności przyjmowania witamin, natomiast każdemu obecnie sugeruje się stosowanie preparatów witaminy D3 i ew.do tego wapnia (może Pani zacząć łykać 800-1000jm wit D3 lub jeśi jest taka możliwość, sprawdzić we krwi jej poziom i wtedy rozpocząć suplementację- po porodzie prawdopodobnie ma Pani niedobór, jak większość z nas ;)