Odstawienie tabletek w drugim tygodniu przyjmowania a ciąża

Witam. Mam pytanie. Przerwałam przyjmowanie tabletek w drugim tygodniu, pominęłam 2 tabletki. Po czym nastąpił stosunek płciowy (po pominięciu drugiej już tabletki). Czy ciąża nie jest wykluczona w tym przypadku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wraz z odstawieniem tabletek traci się ich działanie antykoncepcyjne. W Pani przypadku istnieje zatem ryzyko zapłodnienia. Od tej pory sugerowałabym stosowanie innych metod antykoncepcji, a w dniu spodziewanej miesiączki wykonać domowy test ciążowy. Ewentualnie po 8 dniach może Pani wykonać test z krwi (pomiar stężenie betaHCG).
Pozdrawiam