Odstawienie tabletek w połowie opakowania a ciąża

Witam! Mam na imię Karolina, mam 24 lata i przez 5 lat przyjmowałam tabletki. 23 stycznia 2010 odstawiłam tabletki po ok. 4 pigułkach z zaczętego blistra, trzy dni poźniej dostałam miesiączkę z odstawienia. Strasznie dziwnie się czuję, od kiedy przestałam przyjmować tabletki. Dwa dni przed ich odstawieniem odbyłam stosunek bez zabezpieczenia (tzn. bez innego zabezpieczenia niż tabletki), czy możliwe jest, że jestem w ciąży? Strasznie bolą mnie sutki i kręgosłup, dolna część brzucha, mam napady łaknienia... Dzisiaj mamy już 24 lutego i powinnam kolejną miesiączkę mieć już za soba... Niestety, jeszcze jej nie dostałam i nie wiem, co zrobić, boję się jak diabli. Nie moge być w ciąży, bo on zostawił mnie dla mojej najlepszej przyjaciółki! Bardzo proszę o odpowiedź, bo chyba zwariuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przerwanie przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych w pierwszym tygodniu ich stosowania to nie był dobry pomysł... Istnieje, niestety, ryzyko ciąży - jest ono związane ze stosunkami odbytymi w ciągu 7 dni przed odstawieniem pigułek. Z drugiej strony drugie krwawienie po odstawieniu pigułek ("prawdziwa" miesiączka w przeciwieństwie do krwawienia, które następuje tuż po odstawieniu pigułek, a które jest reakcją organizmu na spadek stężenia hormonów) może nastąpić z pewnym opóźnieniem (nawet kilka tygodni). Proszę wykonać test ciążowy i powtórzyć go jeszcze za jakieś dwa tygodnie.

Pozdrawiam!