Odwodnienie i stosowanie leków przeciw ciśnieniu

Witam, mama ma ustalone migot. przedsion. i nadciś. leczone kardiologicznie. Teraz się trochę odwodniła- jest po wizycie pogotowia w domu i ciśnienie wieczorem jest ok.120/80,puls 75. rano jest trochę niższe. Rano przyjmuje 1/2 5mg bisocardu, a wieczorem 1/2 5mg bisocardu i 1 tabl. prestarium 5mg oraz lexotanu 3mg oraz biomentin. Zwykle ciśnienie wieczorem bywało wyższe. Czy w takim razie powinnam dawkę wieczornych leków podzielić na połowę czy w ogóle nie podawać? Proszę o informację. Asia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie powinna Pani samodzielnie modyfikować dawki. Pacjentka powinna udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.