Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odżywki białkowe a potencja i libido

Czy odżywki białkowe i kreatyna może jakoś negatywnie wpłynąć na potencję i libido ? Czy ogólnie tego typu preparaty mogą być szkodliwe dla zdrowia? Mowa oczywiście o legalnych środkach a nie anabolikach.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Seks z eks

Dzień dobry, Istnieją przypuszczenia, że odżywki dla kulturystów przyjmowane regularnie, przez dłuższy czas, mogą negatywnie wpływać na gospodarkę testosteronu, która w sposób bezpośredni wpływa na funkcjonowanie układu rozrodczego. Wahania testosteronu z kolei mają ogromny wpływ zarówno na libido jak i potencję. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

0

Dieta powinna być naturalna i dobrze zbilansowana. Niestandardowe diety z zasosowaniem suplementów powinny być indywidualnie konsultowane z specjalistą dietetykiem, a nie ze sprzedawcą lub kolegą z siłowni.
Trafiają czasem do gabinetu mężczyźni z "przeciążoną białkiem wątrobą" z powodu problemów z seksem.
W wątrobie są ważne tory metaboliczne, między innymi związane z hormonami płciowymi.
To, że środek jest legalnie sprzedawany - nie ma istotnego znaczenia. Decyduje indywidualna reakcja organizmu. Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy