Zmniejszona wartość testosteronu i LH oraz stosowanie leku Merional a stosowanie suplementów dla sportowców

Dzień dobry, przy badaniu hormonalnym została u mnie zdiagnozowana zmniejszona wartość testosteronu oraz LH. Została mi zlecona kuracja merionalem w postaci zastrzyku. Uprawiam sport i wspomagam dietę białkiem serwatkowym oraz wspomagaczem spalania o nazwie alphemine. Mam pytanie czy obydwa suplementy nie wpływają na zaburzenia hormonalne lub na korelacje negatywna z lekiem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dostępne dane dotyczące stosowanych przez Panią suplementów nie wskazują na możliwość wpływu na gospodarkę hormonalną. Tak naprawdę nie jest to jednak wykluczone. Jeśli zatem uczestniczą Państwo w programie wspomaganego rozrodu, może warto byłoby pomyśleć o rezygnacji ze stosowania tego typu suplementów.