Ogromny ból po operacji złamanej kości udowej

Witam, moja mama złamała kość udową- pokrętarzowe skośne z przekręceniem - 5 dni temu. Z powodu złej krzepliwości krwi i anemii nie przeprowadzili operacji od razu. Po uregulowaniu powyższych operacja została przeprowadzona w dniu wczorajszym. Po operacji stan był zły - ponownie przetaczano jej krew. Mamę bardzo-aż krzyczy-boli zoperowana noga-nie da się dotkną, ponadto łapią ją skurcze nie tylko w całej nodze. Jak długo ogromny ból może się utrzymywać? Czy z każdym dniem będzie słabnąć czy nie?

Niestety nie znam stanu wyjściowego , przebiegu , zakresu ani efektu końcowego operacji - nie potrafie więc powiedzieć nic autorytatywnego!!! zż