Okropne bóle krzyża w 5 tygodniu ciąży – czy to coś groźnego?

Witam serdecznie!
Jestem w 5 tygodniu ciąży, od jakiegoś tygodnia mam okropne bóle krzyża, z kością ogonową włącznie. Jestem w UK i byłam w piątek u lekarza - hmm szczerze mówiąc to raczej konował! Niż lekarz. Nie zbadał mnie tylko od razu powiedział, że to jakiś mięsień na pewno.

W piątek, jak byłam u tego lekarza, byłam również zaniepokojona brązowymi upławami. Dał mi skierowanie do szpitala, gdzie zostałam zbadana ginekologicznie i zrobiono mi USG - wszystko jest dobrze. Jednak ten ból pleców jest okropny, mam wrażenie że się nasilił.

Powiem szczerze, że zdolność chodzenia została nawet upośledzona, bo muszę chodzić przygarbiona. Co począć, czy to normalne? Jest to moja pierwsza ciąża, a mam 29 lat i powiem szczerze, że bardzo się boję, tym bardziej że jestem na obczyźnie i znikąd pomocy...
Proszę o poradę.

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą pojawić się w ciąży. Zwłaszcza jeżeli wcześniej były problemy z kręgosłupem, to podczas ciąży mogą się one nasilić. W Pani przypadku jest to wczesna ciąża i dolegliwości również pojawiły się dość wcześnie. Powinna Pani dbać o kręgosłup, unikać wysiłków fizycznych obciążających kręgosłup.
Gdyby dolegliwości się nasilały konieczna będzie kolejna wizyta u lekarza. Bez badania pacjenta nie ma możliwości postawienia właściwego rozpoznania.

Pozdrawiam