Plamienia w szóstym tygodniu - czy są groźne?

Witam,
mam 23 lata i jestem w 6 tygodniu ciąży, w zeszły piątek byłam u ginekologa, potwierdził on ciążę i mogłam zobaczyć moją kruszynkę, wyniki krwi i moczu są też w porządku. Po tym badaniu jednak do dzisiaj, czyli ok. 5 dni, mam plamienia, zmieniają one kolor, raz żółte, raz lekko brązowe lub różowe. Poza tym nie mam żadnych objawów poza zgagą i zmęczeniem.
Czy takie plamienia są naturalne? Dodam, że mam nadżerkę, która teraz jest trochę podrażniona, jak powiedział lekarz.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:-)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Krwawienia we wczesnej ciąży mogą mieć różne podłoże. Przyczyną mogą być niedobory hormonalne, które wymagają suplementacji. Przemęczenie, stres a także nadmierny wysiłek fizyczny mogą powodować plamienia. Objaw krwawienia mogą dawać również zmiany takie jak na przykład nadżerki.
Ponieważ we wczesnej ciąży istnieje duże ryzyko poronienia, należy o każdym niepokojącym objawie informować lekarza prowadzącego ciążę.