Omamy i urojenia u żony

Witam,oboje z żoną mamy po 35 lat,żona od ok roku prawdopodobnie jest chora na nerwice natrectw,ma urojenia,slyszy głosy innych osób,jest przekonana ze dosłownie wszędzie są kamery które ja obserwują a za nimi ludzie którzy chcą ją osmieszyc.Ponadto nie myśli logicznie,trudno jest jej się skupic i ten stan nie mija. Problem w tym ze to nie potwierdzona diagnoza ponieważ przez stan żony straciłem prace i nie może iść do lekarza bo jest nieubezpieczona.Czy wizyta u psychiatry jest Konieczna?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie jeżeli żona nie jest świadoma swojego zachowania i jego nieadekwatności bez pomocy psychiatry lub psychologa będzie bardzo ciężko, dlatego wydaje mi się, że pomoc specjalisty jest konieczna.