Omdlenia, ból potylicy i osłabienie

Witam! Mam 28 lat.Co jakiś czas występują u mnie omdlenia , ból potylicy , ogólne osłabienie.Kiedyś chorowałam na nerwicę lękową ,objawy były podobne.Wpadam w panikę że jestem poważnie chora i wszystko się nasila. , WBC-5,5 , RBC 4,3 , HGB - 13,5 , HCT 38,4 , PCT- 0,3 , OB- 6 , GLUKOZA W SUROWICY 101 mg/dL , AST - 19 , TSH- 2,62 , ALT - 12, GFR - 83ml/min/1,73m2 . Proszę o informację czy moje złe samopoczucie może być spowodowane nawrotem depresji ? Pozdrawiam Ania

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do psychoterapeuty, który ma również doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam Panią, objawy somatyczne, które Pani opisuje, moga wyprzedzać nawrót depresji. Część zaburzeń depresyjnych przebiega niejako „bez depresji” , czyli przygnębienia, apatii, a na plan główny wysuwają się inne objawy, zwłaszcza bezsenność i dolegliwości bólowe. W przypadku takich depresji przyjmujących postać zamaskowaną najważniejsza jest trafna diagnoza i szybkie włączenie leczenia przeciwdepresyjnego. W miarę postępu terapii dolegliwości bólowe i objawy somatyczne będą ustępowały .Zachęcam panią do wizyty u lekarza i podjęcia psychoterapii. pozdrawiam
A.Aleksandrowicz