Omdlenia i zamroczenia po rozciąganiu się

Witam, Siedząc na krześle i przeciągając się (wyciągając mocno ręce do góry) oraz odginając tułów do tyłu powoduje to omdlenie lub zamroczenie. Co może być potencjalną przyczyną i jakie przeprowadzić badania.

Najlepiej udać się do lekarza.
Badania układu naczyniowego; usg tt domózgowych najlepiej w pozycji spoczynkowej i w pozycji ,która prowokuje objawy (jeżeli lekarz zgodzi się wykonać takie badanie) oraz angiografia ( angio TK) łuku aorty. Dalsze badania do decyzji.