Omdlenia jako objaw hipoglikemii

Witam, ostatnio dostałam skierowanie na badanie krzywej cukrowej. pierwsze badanie na czczo 64 mg/dL, następnie wypiłam 75g glukozy i mój cukier po godzinie spadła do 52, a po 2h wynosił 62. Dodam że w czasie badania bardzo zle się czułam i prawie zemdlałam podczas pierwszej godziny po wypiciu glukozy. Czasem zdarzają mi się omdlenia, staram się jeść regularnie,ale i tak czasem to nie wystarczy. Czy te objawy mogą wskazywać na hipoglikemie? Proszę o odpowiedz.

Hipoglikemię definiuje się jako spadek poziomu glikemii poniżej 55 mg/dl. Pani glikemie w teście wskazywać mogą na pewne zaburzenia wydzielania insuliny, które dość często dotyczą szczuplych osób choć nie tylko ich. Pełna interpretacja wyników możliwa jedynie przy kompleksowej ocenie wywiadu i badaniu lekarskim.