Oparzenia i otarcia na pięcie

Witam. Mam od chyba już 2 lat problem ze stopami. Po wewnętrznej i zewnętrznej stronie stóp nad piętą mam jakby odparzenia, otarcia, nie wiem jak to nazwac, jest to dosyć duża czerwona "plama" jednak blizną bym tego nie nazwała, ponieważ jest na tym lekkie zgrubienie i narasta na tym naskórek, który ścieram, ale i tak to się nie goi. Próbowałam smarować wszelkimi maściami i kremami, peelingami i nic. Byłam u dwóch dermatologów i żaden nie wie co to jest. Proszę o radę. Pozdrawiam

Jeśli żaden z dwóch dermatologów nie wie co to jest, trzeba zastanowić się nad pobraniem wycinka z tych zmian (niestety w okolicy pięty jest to trochę nieprzyjemne). Na podstawie Pani opisu nie jestem w stanie podpowiedzieć co to może być, gdyż może być kilka przyczyn takich zmian.

Należy udać się do podologa, który dobierze odpowiednią maść z antybiotykiem.
Obuwie które Pani nosi powinno nie ocierać stopy, nie być za ciasne i powinno być z przewiewnych lekkich materiałów, najlepiej ze skórzaną wkładką.

A czy na stopach nie pojawiły się najpierw pęcherze, a później następujące po nich zmiany?