Operacja bariatryczna typu sleeve a kaszel

Witam, za 2 dni mam zaplanowaną operację bariatryczną typu sleeve. Jednak kaszlę (kaszel alergiczny - biorę wziewy ze sterydami, które pomagają).Zdarza się raz dziennie taki napad kaszlu, że jak to mówią "płuca wyrywa". Czy jest to przeciwwskazanie do operacji? Nie mam infekcji gardła, martwię się, że popękają mi szwy, gdy będę kaszlał.

Lek. Katarzyna Szymczak

O możliwości operowania zadecyduje chirurg przeprowadzający zabieg, jednak możliwe jest przełożenie zabiegu.