Operacja zatok a leczenie sterydami

Jestem po operacji Fees zatok, wynik badania histopatol.: rhinitis chronica polyposa. Eozynofile stanowią 80% komórek nacieku zapalnego. Nie mam powonienia, operacja była 16.07.br., myślałam że z czasem śluzufka się zregeneruje ale nic nie jest lepiej. Na oddziale laryngologii gdzie miałam robioną endoskopie lekarze twierdzą, że możliwe jest jedynie zachowawcze leczenie sterydami. Okulista ostrzega, że ten sposób lezenia jest bardzo niebezpieczny - mam stwierdzoną jaskię. Mam uczulenie na NLPZ

niektóre postaci jaskry są przeciwwskazaniem do leczenia ogólnego i miejscowego sterydami. Ustal to z okulistą. Stosuj intensywne leczenie przeciw alergiczne bez sterydowe. A przede wszystkim wykonaj szerokie badania alergologiczne, IGE,testy, wyeliminuj potem z życia alergeny i odczulaj się ,odczulaj u alergologa.