Opis samopoczucia a ustalenie przyczyn zachowania

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czegoś ważnego aczkolwiek bardzo ważnego i prosiła bym by odpowiedziano mi na e-maila. .Jest tak . Mam 20 lat, mam 2 letnią córkę i mieszkam z babcią. Czytam nie pierwszy raz o nerwicy, depresji lecz dziś wpadłam na chandre i załamanie nerwowe i nie wiem dokładnie, które przypisać do mojego samopoczucia. Od 5 lat jestem osobą nerwową, ale było tak że nie okazywałam tego za bardzo. Denerwowałam się i "pyskowałam" Niestety od 3 lat zmieniło

Witam!
Z Pani krótkiego opisu bardzo trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy opis któregokolwiek z tych stanów pasuje do Pani. Słów: nerwica, depresja, chandra, załamanie nerwowe bardzo często używa się w języku potocznym, część z nich jest określeniem medycznym, a część opisuje pewien rodzaj samopoczucia, ale nie stanowi jednostki chorobowej. Samemu bardzo trudno postawić sobie diagnozę, bo kiedy czytamy o pewnych objawach, to łatwo jest je do siebie dopasować. Tym bardziej, że każdemu z nas zdarza się czuć się przygnębionym, smutnym, zezłoszczonym i nie świadczy to jeszcze o problemie. Jeżeli natomiast od dłuższego czasu towarzyszy Pani złe samopoczucie utrudniające funkcjonowanie w życiu, wykonywania zwyczajowych obowiązków, to proponuję pójście do psychologa czy terapeuty na konsultację. Tam będzie Pani mogła uzyskać bardziej konkretne informacje.
Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza