Przyczyna rozpadu małżeństwa

Proszę o pomoc a właściwie ocenę czy słusznie jestem obwiniana za przyczynę rozpadu małżeństwa bo mamy różnice charakterow,poglądów na wydarzenia. Jestem przyznaje porywacza w słowach na raniace mnie zachowania osób drugich. Maz natomiast jest skryty i z cierpieniem przyjmuje na siebie co odbija się na jego zdrowiu nadciśnieniem. Za wszelkie swoje niepowodzenia i decyzje życiowe obwinia mnie nie dając sobie przetłumaczyć faktow. Mimo przeciwwskazań spożywa alkochol, nie dba o zdrowie.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. W Pani opisie sytuacji, w jakiej się Pani znajduje zwracają moją uwagę pewne ważne moim zdaniem aspekty. Z jednej strony jest Pani obwiniana za rozpad małżeństwa przez męża. Z drugiej jak gdyby pisząc o swoim porywczym charakterze przyznaje Pani mężowi rację. Opisanie przez Panią męża jako skrytego i z cierpieniem przyjmującego to co dzieje się w Waszym związku może czynić z niego osobę pokrzywdzoną. Jednocześnie osobą winną całej sytuacji jest Pani a mąż ma dla siebie wiarygodny powód by sięgać po alkohol. Myślę, że jeśli Pani mąż nie weźmie części odpowiedzialności, która należy do niego to trudno będzie poprawić jakość Państwa relacji. Nie wiem jak bardzo poważnym problemem jest sięganie męża po alkohol. Może Pani skorzystać z programu terapeutycznego dla osób współuzależnionych. Jest on dostępny dla osób ubezpieczonych w każdej poradni leczenia uzależnienia od alkoholu. Udział w tym programie może Pani pomóc w uwolnieniu się od poczucia winy i w lepszym radzeniu sobie z własnymi emocjami. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/