Kryzys w małżeństwie

Witam prosze o pomoc bo mqj zwiazek sie sypie i to przez matke moje meza ale on w jej zachowaniu nie widzi nic zlego a pretensie ma do mnie,a ja bronie swojego ale on tez przestaje byc dla mnie wazny skoro matka jest wazniejsza odemnie,pare przykladqw:na naszym weselu upila sie standart wyzwala mnie a groszem sie nie dolozyla mamy autystycznego syna obwinia mnie za to jaki jest chrzcilismy we wrzesniu cqrke upila sie jak zwykle mnie wyzwala a maz z pretensjami do mnie prosze o pomoc.

Witam
Trudno się dziwić, że w zaistniałej opisanej przez Panią sytuacji ma Pani żal do męża. Jeżeli jego mama jest alkoholiczką a on wywodzi się z rodziny alkoholowej to tworzą razem sztywny system zachowań i relacji, który broni się przed zmianą i trwa od lat. Pani próby konfrontowania męża z tym co się dzieje raczej są skazane na fiasko jeżeli są realizowane niesystematycznie i bez specjalistycznego wsparcia. Proszę udać się do Poradni Odwykowej i porozmawiać ze specjalistą w problematyce współuzależnień, taka konsultacja i wsparcie specjalisty wydaje mi się niezbędne aby Pani interwencje przyniosły jakikolwiek skutek.
trzymam za Panią kciuki

Witam.

Sytuacja, kiedy ktokolwiek zbytnio ingeruje w życie małżeństwa jest zawsze trudna. Zazwyczaj problem stanowi konflikt interesów, przekonań i potrzeb. W sytuacji, którą Pani opisuje szczególnie trudne jest to, że osobą ingerującą w Wasze życie jest matka męża. Jest On więc rozdarty między swoją żoną i matką. Dodatkowo mąż, podobnie jak Teściowa, obwinia Panią i nie widzi żadnego problemu po swojej stronie. Pani cierpi z jednej strony z powodu tego, że jest Pani krytykowana i oceniana, z drugiej zaś ponieważ to, co się dzieje oddala Panią od męża.
We wszystkich przykładach, jakie Pani podaje Teściowa jest w stanie upojenia alkoholowego. Nie można mówić o tym z pewnością ale być może nadużywa alkoholu, co mogłoby znacząco wpływać na Jej zachowanie a jeśli taka sytuacja ma miejsce od dawna w rodzinie męża, On również może mieć trudność w dostrzeganiu tego problemu i jego konsekwencji. Warto udać się do specjalisty (psychologa lub psychoterapeuty), żeby z jego pomocą lepiej przyjrzeć się Pani sytuacji oraz poszukać rozwiązań.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.