Opis TK stóp po urazie

Witam, niedawno miałam przeprowadzone badanie TK stóp po urazie. Według opisu lekarza stopa prawa, kontuzjowana podczas wypadku, nie wykazała zmian, natomiast przy stopie lewej wykryto ognisko sklerotyczne w kości skokowej. W wieku 14 lat miałam rekonstrukcję torebki stawowej lewej kostki. Czy według rozpoznania TK powinnam się udać także do lekarza w tej sprawie. Jakie skutki może mieć to ognisko sklerotyczne, czy powinnam się tym martwić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ognisko te może być zwiazane że startem urazem kostki i aparatu stawowego, jednakze proszę się udać do lekarza ortopedy celem dodatkowej konsultacji. Pozdrawiam