Opis wyniku biopsji tarczycy

Witam serdecznie, Co oznacza opis wyniku biopsi tarczycy" Z dolnej czesci lewego płata zainspirowano niewielką ilość zhemolizowanej krwi z licznymi makrofagami zawierającymi hemosyderynę" Moje wyniki badan to : FT3 3,03 pg/ml,FT4 1.08 ng/dl prolaktyna 42,9 ng/ml

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Ponieważ w rozmazie nie udało się uzyskać tyreocytów nie można jednoznacznie postawić rozpoznania. Najprawdopodobniej badanie trzeba będzie powtórzyć. Czasem jeśli rozmaz jest zgodny z obrazem klinicznym i radiologicznym nie powtarza się badania mimo braku tyreocytów dlatego konieczna jest konsultacja z Pani endokrynologiem.