Opis zdjęcia RTG kręgosłupa z dyskretną lewostronną skoliozą
Witam opis zdjęcia RTG: Spłycenie fizjologicznej lordozy odcinka L kręgosłupa z dyskretną lewostronną skoliozą tego odcinka. Przestrzenie międzykręgowe domodelowane do skoliozy. Wysokość trzonów kręgowych i przestrzeni międzykręgowych zachowana. kobieta, lat 35, 3 dzieci, zawód: programista Pytanie Czy to jest już poważne schorzenie i trzeba się bać czy jeszcze nie i może starczą póki co ćwiczenia + basen? Wiem, że bieganie chyba raczej odpada, ale czy można jeździć na rowerze?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Opisane powyżej zmiany nie są jeszcze bardzo zaawansowane i raczej wystarcza leczenie zachowawcze. Z podanym wynikiem i zdjęciem RTG proszę zgłosić się do poradni ortopedycznej , gdzie lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu terapeutycznym Pozdrawiam
Szanowana Pani, jest to jedynie opis badania dodatkowego jakim jest między innymi RTG. Opisane zmiany są "dyskretne". Proszę podddać się badaniu ortopedycznemu. Nic nie wskazuje na to aby stała aktywnośc ruchowa ( nie związana ze sportem wyczynowym) miała Pani zaszkodzić. Wręcz przeciwnie ! Odpowiednio dobrane ćwiczenia, pływanie oraz jazda na rowerze trekingowym pomoga Pani w utrzymaniu dobrej formy. Pozdrawiam