Opory przed współżyciem seksualnym

Witam ! Mam 64 lata, jestem aktywna i wysportowana. Nigdy nie potrafiłam czerpać satysfakcji z seksu, ponieważ czułam dyskomfort i nawet ból. Poznałam mężczyznę, który mi bardzo zaimponował i poczułam również nigdy mi dotychczas nie znany pociąg do niego. Doszło dy zbliżenia i przy pieszczotach odczuwam rozkosz na granicy orgazmu (nigdy przedtem z mężem tego nie czułam. Niestety kiedy próbuje penetracji czuję opór i ból. Używamy żelu. mail : jona1950@wp.pl

Dzień dobry!

Z pewnością warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem, jakie z jego perspektywy istnieją możliwe przyczyny bólu. Niekiedy jest możliwe ich odkrycie podczas badania ginekologicznego, np. infekcja intymna, urazy, zmiany w tkance pochwy, specyficzna budowa narządów, szczególnie wąskie wejście do pochwy, zmiany po przebytych zabiegach ginekologicznych czy porodach itp.
Istotne też, czy czuje Pani ból/ opór właśnie podczas samego badania - penetracji palcem, aplikacji wziernika ginekologicznego czy patyczka do pobrania wymazu.
Istnieje również tzw. dyspareunia oraz pochwica. Polegają one (kolejno) na odczuwaniu bolesności sromu oraz zaciskania się wejścia do pochwy podczas próby penetracji.
Proszę skonsultować się z ginekologiem, który jednocześnie jest seksuologiem. Zazwyczaj jest możliwe odkrycie przyczyn i podjęcie skutecznego leczenia.

Pozdrawiam!