Opuchlizna i swędzenie po obgryzeniu stopy przez buty

witam, ok. Dwa tygodnie temu musiałam ubrać takie lakierki rozmiar dobry na mnie, ale prawy mnie otarł na pięcie miałam malutką dziurkę, nic nie czułam jak mnie obdzierał, dopiero jak je sciągłam to zauważyłam tą. dziurkę w pięcie, a dzisiaj w nocy Obudził mnie straszny ból, drętwienie i swędzenie tej rany strasznie mi spuchła noga aż do kostki, i jest ogromna czerwona plama, i ropa, czy to może być jakieś zakażenie? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą świadczyć o wystąpieniu infekcji w obrębie rany. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Prosze jak najszybciej udać się do lekarza, bądź na pogotowie, możliwe że wdała się jakaś infekcja i konieczne będzie zastosowanie antybiotykoterapii.