Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć opuchlizna, zasinienie i swędzenie nogi u taty?

Witam. Zauważyłam u mojego Taty że ma opuchniętą i siną nogę. Pojawiła się też ranka. Tata mi mówił że czasem go ta noga swędzi.Co to może być? Strasznie się boję
KOBIETA, 33 LAT 4 tygodnie temu

Wirus opryszczki - drogi zarażenia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proszę jak najszybciej zabrać tatę do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby pokieruje Państwa dalej.

Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o owrzodzeniu żylnym nóg. Jest to skutek nieleczonej i przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych. W takim przypadku dochodzi do powstania zmian skórnych, które po pewnym czasie przeradzają się w ranę. Początkowo skóra staje się napięta, błyszcząca i brązowa, a noga opuchnięta. Czasem dochodzi do łuszczenia skóry oraz osłabienia. Często towarzyszy temu ból, swędzenie lub uczucie dyskomfortu.

Na początku zmiana jest niewielka i pojawia się zazwyczaj w okolicy kostki. Bywa, że towarzyszy jej wysięk, który nieprzyjemnie pachnie. Z upływem czasu rana powiększa się, co z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji. W związku z tym należy pilnie zgłosić się do lekarza, aby nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej informacji na temat owrzodzeń żylnych znajduje się w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/owrzodzenia-zylne.

Podobne pytanie pojawiło się pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchnieta-noga-i-rany-na-niej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy