Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spuchnięte i ciężkie nogi a przewlekła niewydolność żylna

Dzień dobry, w ubiegłe lato miałam bardzo opuchnięte i ciężkie nogi. W tym roku od marca mam ranki na łydkach, które bolą i szczypią, a latem też miałam bardzo spuchnięte i ciężkie nogi. Lekarz napisał mi leki Vasel due i już 4 miesiące je przyjmuje. Moje łydki bardzo mnie szczypią i rany się powiększyły. Żadna maść mi nie pomaga, i wszystkie środki dezynfekujące do przemywania ran szczypią i rwą. Co mam robić i co to za choroba. Dermatolog nie może dopasować leków, na jednej łydce mam ranę wielkości korka od butelki, a na drugiej dużej łyżki stołowej? Rany się nie goją. Proszę wskazać mi co mam robić, jestem po 70. i bardzo się martwię co będzie dalej z moimi nogami.

KOBIETA, 71 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam! Na podstawie opisu dolegliwości oraz lokalizacji owrzodzeń można przypuszczać, że główną przyczyną problemu jest przewlekła niewydolność żylna. Dodatkowym czynnikiem, który może pogarszać gojenie rany jest ewentualna cukrzyca. Podstawą leczenia owrzodzeń żylnych jest kompresoterapia, czyli stosowanie np. pończoch i podkolanówek uciskowych. Stosowanie regularnego ucisku pozwala zlikwidować nadciśnienie żylne i zastój krwi w żyłach co skutecznie ułatwia gojenie. Oprócz tego wskazane jest stosowanie preparatów poprawiających krążenie żylne. Proponuję zgłosić się do chirurga naczyniowego (andiologa) ewentualnie do chirurga ogólnego w celu zbadania Pani oraz zlecenia odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy