Opuchlizna na twarzy a alergia

Witam, od jakiegoś roku moja siostra zaczęła mnie problemy z alergią - tak nam się wydawało. Na początku od czasu do czasu miała napuchniętą wargę. Niestety doszło do tego, że aktualnie puchnie jej np.podbródek, albo policzek...czasem miewa delikatne wysypki na plecach. Z krwi wyszło jej podwyższone IgE (ok.300), w przeszłości miała małe problemy z tarczycą. Jeśli chodzi o testy alergiczne, to wyszły jej roztocza:/ Niestety nadal do końca nie wiadomo, od czego puchnie. Boimy się o jej życie.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi powiedzieć jednoznacznie co jest przycyzną opisywanych objawów, jednak wiele wskazuje na podłoże alergiczne i reakcję o charakterze anafilatoidalnym. Sugeruję kontakt z alerglogiem, który po uszczegółowieniu wywiadu zaproponuje właściwe postępowanie diagnostyczne i lecznicze.