Opuchlizna po zdjęciu gipsu z nogi

Witam,wczoraj zdjeto mi gips ze stopy, noga jest spuchnieta ,czy dlugo tak bedzie,czy cos jest nie tak?co zrobic by opuchlizna zeszla?

Dzień dobry

Po długim unieruchomieniu mogą powstawać obrzęki w tkankach.
Zalecam: masaż, ćwiczenia, zimne okłady oraz podczas siedzenia/ leżenia trzymanie nogi nieco wyżej. Obrzęk stopniowo powinien ustąpić.

Pozdrawiam