Opuchlizna policzka po leczeniu zębów bez znieczulenia

Pytanie do dentysty. Wczoraj byłam na pogotowiu dentystycznym bo bolał mnie ząb,dentystka robiła cos w w kanałach co strasznie bolalo bo nie dala znieczulenia ,wylam okropnie a mam 26 lat i jestem odporna na ból. Dzisiaj mam caly leey polik spuchniety.jest weekend i pewnie do dentysty będę mogła isc w poniedziałek, do tamtej pani wracać nie chce.czy na NFZ zrobią mi rtg i zobaczą co się dzieje czy muszę isc prywatnie? Pozdrawiam

Witam.
W ramach NFZ można leczyć kanałowo zęby od trójki do trójki w szczęce i żuchwie,z wyłączeniem zębów przedtrzonowych i trzonowych.Zdjęcie RTG wykonuje się jedynie w połączeniu ze świadczeniem-leczeniem w ramach NFZ .Pacjentowi w ciągu jednego roku przysługują dwa zdjęcia RTG. Pisze Pani ,że "dentystka robiła coś w kanałach",wynika z tego ,że raczej nie był to ząb,który można leczyć w ramach NFZ.
Jednak nowoczesna endodoncja pod mikroskopem i jednowizytowe leczenie kanałowe jest najlepszą metodą leczenia ,w ramach NFZ nie wchodzi w rachubę.