Opuchlizna za uchem podczas półpaśca

Witam, Moja mama ma 54 lat i jest chora na Toczeń układowy, kilka dni temu zachorowała na półpasiec oczny, nie przyjęto Jej do szpitala. Wsypka jest na powiece, uchu głowie i czole. Dziś pojawiła się opuchlizna za uchem jaby węzeł, proszę o poradę, czy powinna udać się z tym do szpitala, czy to "normalny" objaw? Iwona

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tej sytuacji zalecam pilną poniwną konsultację najlepiej w szpitalu, w którym jest oddział dermatologii. Pozdrawiam