Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie, gorączka i ból glowy a borelioza

Od kilku dniu czuję się osłabiona, mam lekką gorączkę i ogólnie boli mnie głowa. Wczoraj wróciłam z weekendu, który spędziłam na działce nad Zalewem Zegrzyńskim. Dla mnie to zwykłe przeziębienie, ale znajomi nastraszyli mnie, że w puszczy są kleszcze i to może od nich.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam serdecznie,

Okres wylęgania choroby jest zmienny i wynosi od 3 do 30 dni. Objawy boreliozy we wczesnym stadium to przede wszystkim rumień wędrujący, który jest zmianą skórną powstającą w miejscu lub w pobliżu miejsca użądlenia przez kleszcza. Zazwyczaj ma charakter grudki lub plamki, która stopniowo rozszerza się tworząc przejaśnienie w środku. Pisząc o okresie wylęgania mam na myśli to, że już po 3 dniach od użądlenia może pojawić się rumień, nie dotyczy to jednak innych objawów choroby. Stąd uważam, że Pani dolegliwości nie mają związku z ewentualnym zakażeniem boreliozą. Jeżeli objawy będą się utrzymywać proszę odwiedzić lekarza, najlepiej rodzinnego, który Panią zbada i oceni stan zdrowia.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy