Osłabienie i brak sił a niedobór witamin

Ostatnio jestem zaspany,, nie mam siły, jestem osłabiony. Powinienem brać jakieś witaminy, jakie składniki dokładnie?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana objawy są dość mało specyficzne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić konkretną diagnozę. Ogólne osłabienie i brak siły może być wynikiem anemii, infekcji, schorzeń tarczycy, nieprawidłowej diety, itd. Póki co nie ma jednak potrzeby, by stosował Pan jakiekolwiek preparaty witaminowe. Proszę natomiast zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zleci kontrolne badania laboratoryjne. Umożliwi to postawienie konkretnej diagnozy oraz wdrożenie właściwego postępowania.