Osłabienie - jaka może być tego przyczyna?

Witam. Mam 20 lat. Od 2 tygodni mam silne bóle głowy. Do tego dochodzi osłabienie i bladość. Parę miesięcy temu miałam też problem z częstym krwotokiem z nosa i dusznością. Po zrobieniu EKG nic nie stwierdzono i lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Czy te dolegliwości mogą być przyczyną jakiejś choroby? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy są w zasadzie na tyle niecharakterystyczne, że wskazują na żadne konkretne schorzenie. Mogą wynikać zarówno z anemii, infekcji wirusowych czy zaburzeń endokrynologicznych. By zweryfikować zatem przyczynę powinna Pani skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci panel badań dodatkowych, które następnie oceni.