Osłabienie nogi i drżenie kończyn

witam 28 lat od kilku miesięcy odczuwam osłabienie nogi mam jak jak z gumy do tego drżenie rąk i nóg a czasem głowy dodam ze spie ok 8 godzin i się za bardzo nie przemęczam czasem odczuwam kłucie w okolicy serca piję 1 lub 2 kawy dziennie palę 1 paczkę papierosów i 2 lub 2 piwa dziennie czy któś może mi pomuc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy są dość mało charakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę. Opisane osłabienie nogi może mieć bowiem podłoże naczyniowe, neurologiczne lub też mięśniowo-stawowe. Opisane zaś kłucia w okolicy serca mogą być wynikiem schorzeń kardiologicznych, pulmonologicznych jak i mogą być to także nerwobóle. Proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zleci badania dodatkowe. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą postawić właściwą diagnozę lub przynajmniej ukierunkują dalszą diagnostykę.