Osłabienie, senność i ataki złości

Witam. Mam 22 lata i ostatnio słabo się miewam jestem senna ale w nocy często się budzę jestem nie spokojna szybko wpadam w złość telepią mi się ręce. W poprzednim tygodniu wylądowalam w szpitalu z plusem 160. Co to może być w szpitalu nic mi nie wytłumaczono... Czy mam się obawiać o życie? Czy kardiolog pomoże i wszystko się unormuje?

Witam Panią. Bardzo ważne jest, żeby była Pani w kontakcie ze swoim lekarzem. Skoro zaniepokoiły Panią opisane objawy i trafiła Pani do szpitala to powinna Pani mieć swojego lekarza prowadzącego (osobę, która poprowadzi fazę diagnozy i ewentualne leczenie). Być może w szpitalu nic się Pani do tej pory nie dowiedziała bo trwa proces diagnostyczny i nie zostało jeszcze zlokalizowane źródło Pani dolegliwości. Moim zdaniem jednak czy w obecnym stanie jest Pani życie zagrożone to odpowiedź na takie pytanie należy się Pani. Niepewność w tej sprawie może wzmagać Pani lęk a ten z kolei może przyczynić się do zaostrzenia objawów. Jeśli badania fizykalne nie przyniosą rozstrzygnięcia co do Pani dolegliwości wówczas trzeba będzie szukać w obszarze psychologicznym. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Źródłem Pani dolegliwości może być zarówno stan fizyczny, jak i psychiczny. Dlatego ważne aby została przeprowadzona pełna diagnostyka. Lekarz rodzinny powinien skierować Panią na podstawowe badania a następnie dokonać analizy wyników. W razie gdyby okazało się, że objawy nie są wynikiem dolegliwości somatycznych, wskazana będzie konsultacja u psychologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Na początku powinna się Pani zgłosić do swojego lekarza rodzinnego. Należy mu opowiedzieć o dolegliwościach, przedstawić wyniki badań za szpitala i poprosić o diagnostykę. Jeżeli lekarz rodzinny wykluczy podłoże somatyczne zgłaszanych dolegliwości należy poszukać doświadczonego psychoterapeuty i zgłosić się do niego na konsultacje. Opisywane przez Panią dolegliwości mogą bowiem świadczyć o objawach nerwicowych, które należałoby leczyć. Psychoterapeuta po przeprowadzeniu wywiadu zaproponuje Pani odpowiednią metodę pomocy.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl