Osobowość histrioniczna i zaburzenia dysocjacyjne

Córka-32l aktualnie przebywa w Krakowie u Bażyńskiego.Diagnoza-osobowość histrioniczna i zaburzenia dysocjacyjne.Ma 5-letniego syna,nad którym się znęcała-niebieska karta dla dzieck(sprawa w Sądzie o zawieszenie władzy na czas jej pobytu w szpitalu.Dziecko się jej boi (i my też) i izoluje.Nęka nas telefonami, czy ją kocha i czy tęskni?Czy taka osoba może wychowywać dziecko,sama oczekując zainteresowania i opieki?Na razie mamy spokój.Dziecko czuje się bezpiecznie.Co będzie jak wróci ze szpitala?

Sprawę opieki należy uregulować przez Sąd Rodzinny, który zbada okoliczności oraz prawdopodobnie powoła biegłych lub zleci badania w RODK.

Dzień Dobry Pani,

Trudno jest jest mi odpowiedzieć na Pani pytanie.

Pani Córka jest w leczeniu farmakologicznym i myślę, że również terapeutycznym.

Najbardziej priorytetowe i nadrzędne w sprawie jest bezpieczeństwo i komfortowa przestrzeń życiowa dla Pani Wnuczka.

A jakie będą decyzje, kiedy Córka opuści szpital, może orzec tylko komisja lekarska
oraz organ prawny i decyzyjny.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej