Ośrodki leczenia depresji bez stosowania farmakologii

Witam serdecznie, szukam pomocy w leczeniu depresji. Chodzi o mojego partnera. Już 3 miesiąc jest na L4 i nie ma poprawy. Dopiero kilka razy był na spotkaniu z terapeutą, ale kiedy idzie na spotkanie nie pamięta (jak twierdzi) o złym samopoczuciu i bardzo możliwe, że opowiada na tych spotkaniach same pozytywne rzeczy. Wygląda to tak, jakby nie chciał się wyleczyć i stanąć na własnych nogach. Ostatnio pomyślał o pójściu do szpitala, aby ktoś intensywnie się za niego wziął. Pomyślałam, że może są ośrodki leczenia depresji bez farmakologii. Miejsca, gdzie można pojechać na miesiąc. Mam prośbę o wskazanie, czy takie miejsca są w Polsce i gdzie. Będę wdzięczna za podpowiedź.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Trzymiesięczne zaniedbanie leczenia depresji może skutkować pogłębieniem się choroby. Być może mówienie o pozytywnych stronach życia przez Pani partnera na spotkaniach z terapeutą jest rodzajem „maski” i metodą na zakamuflowania własnych problemów emocjonalnych. Nie wiem, jak „zaawansowany” rodzaj depresji dotknął Pani partnera i jakiej głębokości jest to depresja. Czy została zdiagnozowana przez psychiatrę? Czy do tej pory Pani partner leczył się farmakologicznie, tzn. przyjmował jakieś leki?

Pyta Pani o ośrodki leczenia depresji w Polsce, w których główną metodą leczenia jest psychoterapia. Godnym polecenia całodobowym ośrodkiem leczenia nerwic i depresji jest Centrum Terapii Nerwic (CTN) w Mosznej. W centrum tym leczy się różne zaburzenia niepsychotyczne, a dominującą procedurę leczenia stanowi psychoterapia. CNT przyjmuje pacjentów z kraju i z zagranicy. Dysponuje bazą fizykoterapeutyczną i rehabilitacyjną. Innym miejscem leczenia depresji jest Klinika Medycyny Naturalnej „Ruda-Dwór” koło Iławy. Ponadto, istnieje wiele innych prywatnych ośrodków leczenia depresji i zaburzeń nastroju, które można znaleźć w Internecie.

Więcej o leczeniu depresji może Pani przeczytać pod poniższym linkiem:
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-depresji

Pozdrawiam